1ο ΕΠΑΛ Ιλίου: 1ο Πανελλήνιο Βραβείο Μαθητικού Ιστορικού Ντοκιμαντέρ 2021

Το νέο μεγάλο βραβείο που πήρε το σχολείο μας: Το 1ο Βραβείο Ιστορικού Ντοκιμαντέρ στον 5ο Πανελλήνιο Επετειακό Διαγωνισμό “Νέας Παιδείας”!

Το 1ο ΕΠΑΛ Ιλίου ήταν το μοναδικό Επαγγελματικό Λύκειο που συμμετείχε και κέρδισε ανάμεσα σε 36 σχολεία! Ομόφωνα και οι δύο επιτροπές, της “Νέας Παιδείας” και του ΠΜΣ “Ιστορική Έρευνα, Διδακτική και Νέες τεχνολογίες” του Ιόνιου Πανεπιστημίου, επέλεξαν να επιβραβεύσουν την προσπάθειά μας!!

Μπράβο στους εκπαιδευτικούς (Γιαννικόπουλο Χ., Πανταζή Α., Χαραλμπίδου Κ.) και στους μαθητές/τριές μας που εργάστηκαν με πολύ μεράκι και όραμα στη δράση με θέμα “Η Επανάσταση του χθες με τη ματιά του σήμερα (1821)”μέσα στα πλαίσια του Σχεδίου Δράσης 2020-21 του σχολείου μας!!!

1_vraveio_2021