Ψυχολόγος στο 1ο ΕΠΑΛ Ιλίου

Ονομάζομαι Ράπτης Αναστάσιος και είμαι Ψυχολόγος. Πρόσφατα τοποθετήθηκα στο 1ο & 2ο ΕΠΑΛ Ιλίου. Ο ρόλος μου στο πλαίσιο του σχολείου είναι υποστηρικτικός και συμβουλευτικός τόσο προς τους μαθητές, όσο και προς τους γονείς. Μπορούμε να δουλέψουμε παρέα ζητήματα που σε απασχολούν και που μπορούν να αφορούν στην σχολική σου επίδοση ή σε οτιδήποτε άλλο επιθυμείς, μιας και μεταξύ άλλων στόχος είναι να συμβάλλω στην διαμόρφωση ολοένα και πιο αποτελεσματικών συμπεριφορών και στην βελτίωση της ψυχικής υγείας.

Λόγω των συνθηκών της πανδημίας, η επικοινωνία μας δια ζώσης δυστυχώς δεν είναι προς το παρόν εφικτή. Όμως, μπορούμε να γνωριστούμε αξιοποιώντας την τεχνολογία. Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου απευθύνοντας αίτημα  στο e-mail μου anaraptis@sch.gr και στην συνέχεια θα μπορούμε να επικοινωνήσουμε στο Webex.

Ράπτης Αναστάσιος

Κλινικός Ψυχολόγος