1ο ΕΠΑΛ Ιλίου: 2ο Βραβείο στο Διεθνές Φεστιβάλ μαθητικών ταινιών

Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση σας γνωρίζουμε ότι το σχολείο μας με την ταινία-Ντοκυμαντέρ «Αγαπητό μου ημερολόγιο» που συμμετείχε στο 11ο Διεθνές Φεστιβάλ μαθητικών ταινιών, μεταξύ των 110 συμμετεχόντων έλαβε το 2ο βραβείο!! Θερμά συγχαρητήρια στον καθηγητή Χ. Γιαννικόπουλο,  στην καθηγήτρια Α.Πανταζή και στους μαθητές/τριες που συμμετείχαν, μέσα στα πλαίσια του Σχεδίου δράσης του σχολείου μας-(Υποδράση1: «Η Επανάσταση του χθες με τη ματιά του σήμερα(1821)». Η επιτυχία αυτή είναι ακόμα μεγαλύτερη αν αναλογιστεί κανείς  ότι η δράση αυτή ολοκληρώθηκε κατά την διάρκεια μιας ιδιαίτερα  δύσκολης για όλους σχολικής χρονιάς.

Βραβεία  τεκμηρίωσης (Ντοκυμαντέρ):

-1o Βραβείο τεκμηρίωσης:

«Ο τοίχος που μιλάει»- Ιδιωτικό Γενικό Λύκειο ΩΘΗΣΗ Αττικής,

-2ο  Βραβείο τεκμηρίωσης:

«Αγαπητό μου ημερολόγιο» – 1ο ΕΠΑΛ Ιλίου, εκπαιδευτικοί: Χρόνης Γιαννικόπουλος, Αθηνά Πανταζή, μαθητές/τριες: 8

-3ο Βραβείο τεκμηρίωσης:

«Εγώ ο αγιογράφος» – Γενικό Λύκειο Κισσάμου Χανίων,

Στην κατηγορία Αφίσας το 1ο Βραβείο στο 1ο ΕΠΑΛ ΙΛΙΟΥ!!